Kontakt

info@lubomirmotycka.cz

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně kurzu a cvičení spirální stabilizace, zanechte mi vzkaz v kontaktním formuláři

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

MUDr. Lubomír Motyčka - ortoped

Ve svém těle cítím se skvěle. Tak to je moje heslo. Denně pomáhám svým pacientům k bezbolestnému pohybu. Vím jak dokáže omezený pohyb znepříjemnit kvalitu života.

Přestože jsem lékař a ortoped, prodělal jsem velmi vážné období s mým pohybovým ústrojím. Díky práci na operačním sále a v ambulanci, pod vlivem statického přetížení a při současném nadměrném pracovním nasazení jsem celá léta nevnímal, že si poškozuji páteř. Jednoho dne jsem necítil injekční jehlu mezi prsty. Příznaky jsem přecházel pod tíhou pracovních povinností. Mé tělo zakrátko řeklo dost. Poškodil jsem si nervový míšní kořen a přestal hýbat ramenem.

Téměř rok jsem se potýkal s velkými bolestmi, bral léky a podrobil se komplexní léčbě. Nevěděl jsem, zda budu moci plnohodnotně pokračovat ve své profesi lékaře. Hledal jsem cestu k obnově bezbolestného pohybu. Našel jsem ji v metodě "Spirální stabilizace" doktora MUDr. Richarda Smíška.

Cítím povinnost ukázat tuto cestu i Vám.

Vraťte se opět na cestu  bezbolestného pohybu

Téměř všichni procházíme od narození stejným pohybovým vývojem. Zvednutí hlavy, sed, lezení, stání, první samostatný krok. Jako děti jsme první pohyby dělali naprosto přirozeně, aniž bychom se o něj snažili. Většina z nás do 1.roku života začne chodit ve vzpřímeném postavení.

Vydáváme se v životě na bezbolestnou cestu pohybem ...

Ujdeme různě dlouhou etapu. Civilizační vlivy, méně pohybu, převaha sezení, práce a stání ve vynucených polohách, statické přetížení se začínají na nás podepisovat. Měníme své přirozeně zdravé pohybové návyky na návyky škodlivé. Ztrácíme postupně schopnost se narovnat do vzpřímeného postavení. Začínají se objevovat bolesti.

Nevědomky tak opouštíme cestu bezbolestného pohybu...

Takto se hýbeme tak dlouho, než přijdou závažnější zdravotní problémy. Objeví se onemocnění páteře a kloubů. Z ničeho nic, jako blesk z čistého nebe?! Navštěvujeme ortopedy, neurology, docházíme na rehabilitace a stále dokola... pohybujeme se v začarovaném kruhu a nevímesi rady, jak z něho ven. Nakonec přijdou operace páteře, operace kloubů až jejich náhrady endoprotézami...

A teď si představte, že tento náš bolestný "úděl" můžeme jednou provždy pozastavit, zpomalit. Můžeme se opět vrátit na cestu bezbolestného pohybu a žít kvalitní naplňující život.

Tuto cestu Vám velice rád ukážu. Je to má povinnost lékaře. Mapu jsem získal od báječného doktora MUDr. Richarda Smíška. Je součástí jeho originální rehabilitační metody "Spirální stabilizace".

Předám Vám kompas, který mi pomáhal na cestě k vyřešení svých vlastních zdravotních problémů.

To proto, abyste nebloudili, a kdyby náhodou ano, hned se vědomě vrátili na cestu bez bolestí zpět.

Chcete tuto cestu znát?

Přihlaste se do jednoho z mých kurzů

Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně cvičení, napište mi na email

info@lubomirmotycka.cz